Yunus Güner ile oyunculuk için ilk adım

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu Yunus Güner'in TB Sanatsal Yetenek Yönetimi'nde vereceği oyunculuk bölümü eğitimleri ile oyuncu adayları hayallerindeki konservatuvar ve

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu Yunus Güner'in TB Sanatsal Yetenek Yönetimi'nde vereceği oyunculuk bölümü eğitimleri ile oyuncu adayları hayallerindeki konservatuvar ve güzel sanatlar fakültelerinin oyunculuk bölümüne girmek için kendileri için gereken eğitimleri alacak. Sonradan Görmeler, Bütün Çocuklarım, Dudaktan Kalbe gibi televizyon dizileri ve Tramvay, Mavi Pansiyon, Gulyabani gibi sinema filmlerinde rol alan Yunus Güner'in vereceği eğitimler aralık ayı itibariyle başlayacak ve üç aylık iki evreden oluşan eğitimler sonucunda oyuncu olma hayalini kuranlar kendilerini donanımlı bir şekilde hazırlamış olacaklar.

Yunus Güner'in bilgi ve tecrübelerini aktararak bir oyuncu adayı için gerekli en önemli niteliklerin verileceği eğitimlerin ilk üç ayında temel tekniklerin kazanımı üzerinde ilerleme kaydedilecek ve gerekli parçalar belirlenecek. Eğitimin ikinci üç aylık bölümünde ise belirlenen parçalar üzerinden sınavlara hazırlık çalışmaları gerçekleştirilecek ve sınavlara hazırlanan öğrencilerin hedefledikleri üniversite/konservatuvar dinamikleri dikkate alınarak rehberlik edilecek. Eğitimler boyunca oyuncu adayları diksiyon-fonetik, ses-nefes, temel oyunculuk ve karakter analizi gibi çalışmalar ile öğrencilere sınavda ve sınav sonrasında fayda edecek en önemli donanımların kazandırılması hedefleniyor.


Hibya Haber Ajansı

2.2b
Okunma