Üniversiteliler mutlu şehirler için yarışıyor

Dünya nüfusunun yüzde 55’i şehirlerde yaşarken, 2030 yılında ise bu oranın yüzde 60’a çıkması bekleniyor.

Dünya nüfusunun yüzde 55’i şehirlerde yaşarken, 2030 yılında ise bu oranın yüzde 60’a çıkması bekleniyor. İki kişiden birinin şehirlerde yaşadığı günümüzde sürdürülebilir bir toplum yapısı için eğlence ve rekreasyon faaliyetleri de her geçen gün artıyor. Bu kapsamda eğlence sektöründe Türkiye’nin ilk ve tek yarışması ‘Shining Star Awards 2019 ile beraber belediyelerden AVM’lere, otellerden üniversitelere kadar birçok kurumun şehir halkının mutluluğuna odaklanan projeleri, sekörün önemli isimlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilerek, 14 Şubat Cuma günü Crowne Plaza Florya Otel’de düzenlenecek görkemli gece ile ödüllendirilecek.

 

 

Kentlerde yaşama eğiliminin yükseldiği 21. yüzyılda, zamansızlık kavramı artarken sosyalleşme olgusu da zayıflıyor. Bu durum ile birlikte gerek devlet kurumları gerekse özel sektör, insanların ve şehirlerin mutluluğuna önemli yatırımlar yapmaya başladı. Bu yatırımlar ise Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı ATRAX 2020 kapsamında 14 Şubat Cuma günü Crowne Plaza Florya Otel’de gerçekleştirilecek eğlence sektöründe Türkiye’nin ilk ve tek yarışması ‘Shining Star Awards 2019 ile ödüllendirilecek. Son zamanların en gözde yatırım alanlarından biri eğlence sektöründe 17 kategoride başarılı çalışmaların taçlandırıldığı organizasyon mutlu şehircilik kavramının gelişimine de önemli katkılar sağlıyor.

 

Öğrenciler Sektör İle Buluşuyor

 

Üniversitelere özel kategorinin de bulunacağı yarışma ‘Mutlu Şehirler’ kurmanın önemini ortaya koyacak. Beyin fırtınasına da sahne olacak programda, şehir halkının bireysel gelişimini destekleyecek ve mutluluğuna katkı sağlayacak; park, peyzaj-eğlence ve sportif alanları ile birlikte tüm aktivitelere yönelik öne sürülen fikirler öne çıkacak. Rekreasyon, Spor Bilimleri, İletişim, Peyzaj Mimarları, Mimarlık, Şehir Planlamacıları Bölümlerini kapsayan yarışma, farklı disiplinler arası koordinasyonu sağlayarak üniversiteleri, üreticiler, yatırımcılar, etkinlik yöneticileri ve hizmet alıcıları (belediye-otel-AVM-kurumsal firmalar vs) ile bir araya getiriyor. Öğrencileri sektör ile buluşturacak yarışma ile üniversite gençlerinin kendi potansiyellerini ortaya çıkarmalarını sağlıyor.


Hibya Haber Ajansı

983
Okunma