Türkiye’yi Özyeğin Üniversitesi öğrencileri temsil edecek

Dünyanın en saygın finans kuruluşlarından biri olarak kabul edilen CFA Institute'un düzenlediği ve CFA Istanbul Society’nin ev sahipliğini yaptığı CFA Investment Research Challenge Türkiye yarışması birincisi Özyeğin Üniversitesi oldu

Dünyanın en saygın finans kuruluşlarından biri olarak kabul edilen CFA Institute'un düzenlediği ve CFA Istanbul Society’nin ev sahipliğini yaptığı CFA Investment Research Challenge Türkiye yarışması birincisi Özyeğin Üniversitesi oldu. İşletme Fakültesi öğrencilerinden Eya Beldı, Mücahit Bölükbaşı, Barkın Kaynar, Banu Mammadova ve Alina Selen Yumşak’tan oluşan ekip, akademik danışmanı Zümrüt Can Ambarcı ve endüstri mentoru Özgür Uçur’un katkılarıyla yarışmaya hazırlanarak, birinciliği elde etti. Yarışmanın finalinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi ile yarışan ve birinciliği elde eden Özyeğin Üniversitesi öğrencileri, 1 – 2 Nisan’da Ürdün’de düzenlenecek olan EMEA (Avrupa Orta Doğu ve Afrika) finalinde Türkiye’yi temsil edecek.

Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atakan Yalçın, öğrencilerinin yarışmada birinciliği elde etmesinin ve ülkemizi yurt dışında temsil edecek olmalarının mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.


Hibya Haber Ajansı

4.1b
Okunma