“Sabancı Üniversitesi Tanıtım Günleri” başlıyor

Sabancı Üniversitesi, akademik programları, eğitim olanakları, burs ve kontenjan bilgileri ile kampüs imkânları hakkında adayları ve aileleri bilgilendirmek amacıyla 18 - 29 Temmuz 2019 tarihleri arasında,

Sabancı Üniversitesi, akademik programları, eğitim olanakları, burs ve kontenjan bilgileri ile kampüs imkânları hakkında adayları ve aileleri bilgilendirmek amacıyla 18 - 29 Temmuz 2019 tarihleri arasında, "Tanıtım Günleri" gerçekleştiriyor. Sabancı Üniversitesi'nin Tuzla'daki kampüsünde düzenlenecek "Tanıtım Günleri"ne, öğrenciler ve aileleri Cumartesi ve Pazar günleri de dahil olmak üzere her gün katılabilecek.

Sabancı Üniversitesi Tanıtım Günleri boyunca, her gün 09:00 - 17:00 saatleri arasında, adaylar ve aileleri, tanıtım ekibi ve öğretim üyeleri ile birebir görüşmeler yaparak Sabancı Üniversitesi öğrenim sistemi, yenilenen burs imkanları ve kontenjanlar ile merak ettikleri tüm konular hakkında bilgi sahibi olabilecek.

TANITIM GÜNLERİ PROGRAMI'NDA NELER OLACAK?

Tanıtım Programı, kampüs turunu da kapsayacak şekilde 10:30-14:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Adaylara akademik yaşamın anlatıldığı sabah bölümünde Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici, eğitim sistemi hakkında bilgi verecek. Mezunlarımızın izlenimlerini paylaşacağı bölümün ardından, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canan Atılgan, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgür Kıbrıs ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Kasapfakülteler ve programları konusunda bilgi verecekler.

Programda, ayrıca kontenjanlar, burslar ve Sabancı Üniversitesi ile ilgili genel bilgilendirme sunumları yapılacak. Sunumların ardından kampüs turuna geçilerek akademik yaşam ve kampüs olanakları ile ilgili bilgi verilecek.

Adaylar ayrıca Bilgi Merkezi'nde yer alan Collaboration Space'i de ziyaret edebilecek. Ziyaretçiler Collaboration Space'te, 3 boyutlu yazıcılar, 3 boyutlu tarayıcılar, sanal gerçeklik, elektronik, el sanatları ve donanım malzemeleri gibi kaynakları tanıma fırsatı bulacaklar.

"Tanıtım Günleri"nin öğleden sonraki bölümünde haftanın her günü dönüşümlü olarak BAGEM (Bireysel ve Akademik Gelişim Merkezi), Akademik Destek Merkezi, Staj ve Kariyer Ofisi, Uluslararası Değişim Fırsatları ve Girişimcilik & Yenilikçilik alanlarında bilgilendirme sunumları da gerçekleşecek.

Kampüs programı yanı sıra adaylar, veliler ve rehber öğretmenler kontenjan, ücret ve burslar, fakülteler ve programlar ile ilgili her türlü detaylı bilgi için www.sabanciuniv.eduadresini ziyaret edebilirler.

Ayrıca tanıtım dönemi boyunca üniversitenin sosyal medya hesaplarından yapılacak program tanıtımlarına yönelik canlı yayınları izleyebilir ve Sabancı Üniversitesi'ni 0216 483 90 90'dan arayarak ve 0531 460 05 35 no'lu whatsapp numarasından gün boyu bilgi alabilirler.

SABANCI ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENİM SİSTEMİ

Sabancı Üniversitesi'nde Temel Geliştirme Programı üzerine yapılandırılan sistem sayesinde öğrenciler,Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Sanat ve Sosyal Bilimler, Yönetim Bilimleri olmak üzere üç farklı fakülteden giriş yaparlar.

Sabancı Üniversitesi'ne yerleşen öğrenciler birinci yılın sonunda fazladan herhangi bir sınava tâbi tutulmaksızın aşağıdaki 13 program arasından kendi diploma alanını belirleyebilirler.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi


Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği
Elektronik Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği
Malzeme Bilimi ve Nanomühendislik
Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyomühendislik
Mekatronik Mühendisliği


Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi


Ekonomi
Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı
Kültürel Çalışmalar
Psikoloji
Siyaset Bilimi
Uluslararası Çalışmalar


Yönetim Bilimleri Fakültesi


Yönetim Bilimleri


SABANCI ÜNİVERSİTESİ'NDE BURSLAR

Sabancı Üniversitesi'nde YKS ile girişte hak kazanılan bursların yanı sıra öğrenime devam
ederken de burs kazanılabilir.

Sabancı Üniversitesi'nde verilen burslar karşılıksızdır, normal eğitim süresince (1 yıl hazırlık + 4 yıl lisans) kesintiye uğramadan devam eder.

Sabancı Üniversitesi'ne ilk girişte kazanılan burslar üç ana grupta toplanıyor:


Tam Burs
%50 Muafiyet
%25 Muafiyet


İlk girişte kazanılan bursların yanı sıra, Sabancı Üniversitesi tarafından öğrencilere sağlanan ek burslar da bulunuyor.

Bu burslar;


Tam burs kategorisinden ilk 1000'e girerek yerleşen adaylara Üstün Başarı Bursu kapsamında akademik yıl boyunca aylık 750 TL destek ve 2 kişilik yurt odası hakkı veriliyor.
Yarım burs kategorisinden ilk 6.000'e girerek yerleşen adayların Yüksek Başarı Bursu kapsamında %50 olan ücret muafiyeti %75'e tamamlanıyor.
Çeyrek burs kategorisinden yerleşen adaylar arasından;Sayısal puanla ilk 20.000'e yerleşen adayların öğrenim ücretinde Takdir Bursu kapsamında %50 muafiyet
Eşit Ağırlık puanıyla ilk 40.000'e yerleşen adayların öğrenim ücretinde %50 muafiyet sağlanıyor.


Öğrenime devam ederken sağlanan burslar ise, her yıl kararlaştırılan akademik başarı ya da
belirlenen diğer koşulları sağlayan öğrencilere çeşitli kapsamlarda sunuluyor.ÜCRET BİLGİSİ

Sabancı Üniversitesi'nin 2019-2020 öğretim yılı, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Yönetim Bilimleri ile Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi'ndeki tüm programların yıllık ücreti

87.000 TL'dir. (Hazırlık yılı ücreti de aynıdır)TANITIM GÜNLERİNE KATILABİLMEK İÇİN ULAŞIM İMKANLARITanıtım Programı için kullanılabilecek ücretsiz servisler;


Avrupa Yakası'nda saat 08:30'da Sapphire AVM karşısındaki 4.Levent İETT otobüs durağından hareket edecek.
Anadolu Yakası'nda saat 09:00'da Kadıköy Rıhtım Caddesi Sahil Mevkii Rıhtım Otel yanındaki Simit Sarayı ve saat 09:30'da Kozyatağı Simit Sarayı'na uğrayacaktır.
Pendik Yüksek Hızlı Tren İETT Otobüs Durağı'ndan 09:15'te hareket edecektir.


NOT: Tüm servisler saat 14:45'te kampüsten ayrılmak üzere hareket edeceklerdir.Üniveristeye özel araç ile gelmek isteyenler için ulaşım sayfasındaki krokilerden faydalanabilirler.

https://www.sabanciuniv.edu/tr/aracla-ulasimKaynak Sabancı Üniversitesi
1.6b
Okunma