Logo Akademi ile 2018’de 1.884 kişi eğitim alırken, 280 kişi istihdam fırsatı yakaladı

İŞKUR Destekli Çalışma Programı hazır verilen eğitimler mevcuttur 280 280 yeni işlere yerleştirmelerinde destek sağlandı.

Yazılım sektörünün lider firmalarından Logo Yazılım'ın

İŞKUR Destekli Çalışma Programı hazır verilen eğitimler mevcuttur 280 280 yeni işlere yerleştirmelerinde destek sağlandı.

Yazılım sektörünün lider firmalarından Logo Yazılım'ın üniversite, lise meslek yüksekokullarındaki Öğrencilerle iş ortaklarina Yönelik Eğitimler vermek amacıyla 2012 Yılında kurduğu ettik Logo Akademi, 2018'de toplam 1.884 kişiye eğitim verdi. Aralarında Kazakistan ve Azerbaycan gibi ülkelerdeki üniversitelerin de yer aldığı toplam 102 üniversite ve meslek yüksekokulundan 550 öğrenci, Logo bulunduğuden 90 kişi, iş ortaklarından ise 1.244 kişi eğitimlerden yararlandı. Kurudu yıldan bu yana eğitim alanların sayısı 4 bine yaklaştı. 2018 yılında İŞKUR Destekli Çalışma Programı hizmetlerimizde verilen eğitimlerimizde 280 kişi isteğinizde bulurken, bugüne kadar Akademi'nin bilişim sektöründe iş yaşamına dayalı bir otelin toplam sayısı 2 bini aştı. Logo ürünlerine ait sertifikalı uzman sayısı ise 2018 sonu tarihinde 6.730 kişiye ulaşmak.

"Kalifiye insan kaynağı açığını açığa çıkararak projelerine desteğimiz artarak sürecek"

Logo Akademi Müdürü Zafer Yıldırım konuya göre değerlendirmemesinde, "Logo ile eğitim her zaman öncelikli oldu. Başta şirketimizde çalışma ekiplerim yeni üyelerimizde bulunduğumuz yerlerde işleyebiliyoruz, merkezimiz, üniversite, meslek yüksekokulumuz ve bilişim sektöründe çalışan isteyenlerin yararlarımızda çalışmakta olanlarımız, merkezimizde merkezimizde insan odaklı olmayı hedefliyoruz. Logo'nun sahip olduğu birikimin geleceğe taşınması mümkündür Logo Akademi'nin eğitim modülleri her yıl genişletilebilir ve geliştiriliyor. Gerekli eğitimlerimize katlanabilir sertifika alanların gerekse eğitim kurumundan sonra işe yerleştirilmesi gerekir sağladıklarımız sayısı her yıl artıyor.

Logo Akademi hakkında

Logo Akademi'de eğitimler, kurumsal ve orada olmak üzere 2 başlıkta toplanıyor. Deneyimli ve uzman bir kadro tarafından verilen eğitimler, Logo Yazılım'ın Gebze kampüsündeki Logo, Akademi sınıflarının yanı sıra Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep, İzmir ve Samsun'daki eğitim merkezlerinde gerçekleştiriliyor. Ayrıca Türkiye'nin yanı sıra yurtdışında çeşitli üniversiteler ve meslek yüksekokullarında Logo çözümlerinin anlatıldığı dersler yapılıyor. Logo Akademi, Çalışma Bakanlığı destekli İŞKUR'un Nitelikli Bilişim Uzmanı Yetiştirme Programı projesine destek sunuyor.Kaynak Ogilvy PR İstanbul
1.6b
Okunma