İstanbul’un tek Çince Yaz Okulu’nun öğrencileri sertifikalarını aldı

İstanbul Okan Üniversitesi, Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi ve Uluslararası Çin Dili Konseyi (HANBAN) ile yapılan anlaşma ile temeli atılan İstanbul Okan Üniversitesi Konfüçyus

İstanbul Okan Üniversitesi, Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi ve Uluslararası Çin Dili Konseyi (HANBAN) ile yapılan anlaşma ile temeli atılan İstanbul Okan Üniversitesi Konfüçyus Enstitüsü, Çin kültürünü Türk halkına tanıtma görevini üstleniyor. Konfüçyus Enstitüsü, Çin Dili ve Kültürü eğitimini kapsamlı bir şekilde veren İstanbul Okan Üniversitesi Çince Mütercim Tercümanlık Bölümü ile Çince dil eğitimini 5 yaş seviyesinde başlatan Okan Koleji ile birlikte işbirliği içinde çalışmalarını sürdürüyor.

Okan Koleji'nde öğrenciler dil edinimlerindehazırlık sınıflarından itibaren İngilizce yanında Çinçe, Almanca, Fransızca, İspanyolca ,Rusçaikinci yabancı dil seçeneklerinden birini ekleyerek devam ediyorlar.

Çin Kültürü Yaz Kampı, çocuklara Çin kültürünü ve Çin dilini tanıttığı gibi onları Çin kültürünün parçası olan sporlarla da tanıştırdı. Yaz Okulu kapsamında, Çince eğitimin yanı sıra kâğıt kesme sanatı, Çin örgü sanatı, kaligrafi, Çince şarkı öğrenme, Çin Geleneksel Sporları gibi pek çok faaliyet yapıldı. Öğrenciler Çin dil eğitimi alırken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirdikleri aktivitelere katılarak öğrendiklerini pratiğe çevirme imkânı buldular. Okan Koleji Çince öğretmeni ve Okan Üniversitesi Konfüçyus Enstitüsü'ndeki Çinli öğretmenlerden eğitim alan öğrenciler kamp sonunda sertifika almaya hak kazandı. Sertifika töreni İstanbul Okan Üniversitesi O'Mutfak'ta Çin mutfağına ait yemeklerin ikramından sonra yapıldı.

EN BÜYÜK REFERANS OKAN ÜNİVERSİTESİ

Gücünü ve eğitim tecrübesini 26 bin öğrenciye sahip İstanbul Okan Üniversitesi'nden alan Okan Koleji'nin en büyük avantajı, yeşillikler içinde yer alan, güvenli bir kampüs ortamına sahip olması.OKAN KOLEJİ HAKKINDA

Okan Üniversitesi'nin bilgi birikimi ve tecrübesiyle üniversitenin Tuzla Kampüsü'nün yanı başında kurulan Okan Koleji'nde Anaokulu-İlkokul-Ortaokuluve Lise seviyelerinde verilen dünya standartlarındaki eğitim ile öğrenciler bilgiye ulaşabilen ve gereksinimleri doğrultusunda kullanabilen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, özgüveni yüksek, sosyal bireyler olarakyetişiyor.

Okan Koleji'nde, fizik, kimya, fen ve teknoloji laboratuvarları, teknoloji ve tasarım derslikleri, konferans salonu, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, tenis kortları, basketbol-futbol sahaları, çok amaçlı kapalı spor salonu, golf sahaları, kütüphane, güzel sanatlar uygulama atölyeleri, sosyal faaliyet stüdyoları ile öğrencilerin kendilerini sosyal ve sportif alanda geliştirebilecekleri fiziki imkanlar sunuluyor.

Yurt dışında sayılı eğitim kurumunda kullanılan 3 boyutlu eğitim, Okan Koleji öğrencileriyle buluşuyor. Öğrenciler fizik, kimya, biyoloji ve matematik derslerini kapsayan 3D eğitim modülleri ile birbirinden ilginç animasyonlu görüntülerle farklı konuları deneyimleyerek öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Okan Koleji, anaokulundan itibaren İngilizce eğitiminin yanında Çince, Rusça, Fransızca veya İspanyolca dillerinden birini daha ikinci dil olarak öğrencilerine veriyor. Türkiye'de müfredatına golf branşını adapte etmiş ilk pilot okul olan Okan Koleji spora verdiği önemi de ortaya koyuyor. Öğrencilerin güçlü yönleri keşfederek, yeteneklerini en iyi şekilde kullanmalarına olanak sağlıyor.

İstanbul Okan Üniversitesi'nden aldığıgüçlü akademik ve eşsiz eğitim altyapısı desteğiyle, öğrencilere üst düzeyde bilimsel ve kaliteli eğitim ortamları sunuluyor.

Okan Koleji öğrencilerin ise daha lisedeyken üniversite hayatı ile etkileşimlerini başlatıyor, onlara İstanbul Okan Üniversitesi'nde %50 burslu okuma imkânı sunuyor. Üniversitenin akademik kadrosu ile öğrencileri seminer, tören ve çeşitli etkinliklerde bir araya getiriyor. Öğrenciler bugüne kadar Nobel Ödüllü Prof. Dr. Muhammed Yunus'tan yazar Ahmet Ümit'e kadar pek çok önemli isimle tanışma ve sohbet etme imkânına sahip olmaya da devam ediyorlar.Okan Üniversitesi
1.7b
Okunma