Evdeyken derslerden geri kalmamanın yolu online özel dersler

Koronavirüs’e karşı alınan önlemler arasında ilk sırada okulların tatil edilmesi geldi.

Koronavirüs’e karşı alınan önlemler arasında ilk sırada okulların tatil edilmesi geldi. Bu dönemde derslerden geri kalmamak ya da kendini geliştirmek isteyenler çareyi uzaktan özel ders almakla buldu. Türkiye'nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut, koronavirüse karşı alınan sağlık tedbirlerinin ardından uzaktan eğitim taleplerini değerlendirdi. Geçen aya göre “uzaktan” kelimesiyle aranan taleplerde %38’e varan bir artış gözlenirken, halen sınavlara hazırlanan öğrencilerin online özel derslerle çalışmayı sürdürdüğü görülüyor.

Online hizmet sektörünün lideri Armut.com, koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitime ara verilmesinin ardından, online özel ders hizmetlerine yönelik verileri açıkladı. Öğrenciler ve veliler okula yardımcı dersler için uzaktan eğitim hizmetlerine ilgi duymaya başladı. Eğitime ara verilse de lise ve üniversite sınavlarına hazırlık sürüyor. Bu dönemde de öğrenciler online özel derslere ve etütlere yöneliyor.

 

Armut.com verilerine göre, online özel ders fiyatları şöyle sıralanıyor;

 

Özel Ders

Fiyat aralığı

Matematik Özel Ders

50TL - 200TL

Fizik Özel Ders

70TL - 180TL

Biyoloji Özel Ders

70TL - 200TL

Coğrafya Özel Ders

60TL - 200TL

Almanca Özel Ders

60TL - 200TL

İngilizce Özel Ders

60TL - 130TL

Fransızca Özel Ders

70TL - 180TL

Kimya Özel Ders

80TL - 180TL

Türkçe Özel Ders

60TL - 150TL

Geometri Özel Ders

60TL - 200TL

Tarih Özel Ders

50TL - 110TL

Edebiyat Özel Ders

50TL - 160TL

23 Mart haftasından itibaren uzaktan eğitim sistemiyle devam etmesi planlanan örgün eğitime destek olacak özel dersler için, Armut.com üzerinden ulaşılabilen özel ders hizmetleri kolayca sağlanabilen online iletişim araçları üzerinden yapılabiliyor.

 

Armut hakkında:

 

Hizmete ulaşmanın en kolay ve güvenilir yolu olma amacıyla Armut 2011 yılında kuruldu. 3000’in üzerinde farklı kategoride 400.000’den fazla hizmet vereni hizmet almak isteyenlerle buluşturan şirket, Türkiye’nin hizmet alanındaki en büyük online platformu olarak faaliyet gösteriyor. 6 farklı milletten 70 kişilik ekibe sahip olan Armut, global markası HomeRun ile ABD, İngiltere, Mısır, Romanya ve Suudi Arabistan’da operasyonlarını yürütüyor; Türkiye’deki alt markası Rahat Taşın ile nakliye alanında özelleşmiş bir hizmet sağlıyor. Şirket, 2017 yılında Deloitte tarafından seçilen Technology Fast 50 listesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen 2. teknoloji şirketi, Technology Fast 500 listesinde ise Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki en hızlı büyüyen 40. şirketi oldu.


Hibya Haber Ajansı

3.4b
Okunma