Dijital düzene uygun müfredat ile “sürdürülebilir” eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile alınan karar doğrultusunda belirli sınıflarda 21 Eylül’de yüz yüze eğitim başlayacak. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 31 Ağustos’ta“uzaktan eğitim” ile başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile alınan karar doğrultusunda belirli sınıflarda 21 Eylül’de yüz yüze eğitim başlayacak. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 31 Ağustos’ta“uzaktan eğitim” ile başladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ile ara verilen eğitime Florya Uğur Koleji’nde tüm tedbirler alınarak başlandı. 8 ve 12. sınıflar 17 Ağustos tarihinde YKS ve LGS hazırlık kurslarına başladı. Dileyen 8 ve 12 sınıf öğrencileri hazırlık kurslarına online olarak da katılabildi. Yine 24 Ağustos – 28 Ağustos tarihleri arasında 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıfların telafi eğitimi yapıldı.  31 Ağustos tarihinde de 8 ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime başlarken 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflar uzaktan eğitimle yeni akademik yıla başladı. Aynı zamanda anaokuluna devam eden ve birinci sınıfa başlayacak öğrenciler de yüz yüze eğitimle yaz okuluna gelerek okula uyum ve oryantasyon süreçlerini tamamlıyorlar.   Uğur Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Koçak gerek yüz yüze gerek online eğitimin kusursuz ilerlediğini belirterek “Eğitimde ve öğretimde önemli olan derslerin etkin olarak anlatılması, eğitim-öğretimin nasıl ve kim tarafından yapıldığıdır. Bir eğitimci olarak diyebiliyorum ki; biz bu sürece “kusursuz” olarak hazırlandık. Bu sonucu derslere ve öğrencilerimize baktığımda görebiliyorum, zaman zaman dersleri gözlemliyorum ve açıkçası öğretmenlerimizle ve öğrencilerimizle gurur duyuyorum”  dedi

“8 ve 12. SINIFLARDA YÜZ YÜZE VE UZAKTAN EĞİTİM’İ BİRLEŞTİRDİK”

31 Ağustos tarihi itibarı ile 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının başladığını belirten Florya Uğur Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Koçak, “Biz tüm senaryoları göz önünde bulundurarak dijital alt yapımızı ve müfredatımızı oluşturduk.  Online eğitim sürecimiz kusursuz ilerliyor. Biz bu şartları hem okulumuzda hem de dijital platformumuzda oluşturduk ve kusursuz işleyen bir yüz yüze ve online eğitim paralelliği yarattık.  31 Ağustos yeni akademik yıl başladı.  8 ve 12. sınıflar yüz yüze eğitimle başladılar. Dileyen öğrenciler bu derslere uzaktan eğitim ile de katılabiliyor. Sanki o anda sınıftaymış gibi derslere katılıyor ve soru soruyorlar. Diğer sınıflar ise online eğitim ile yeni akademik yıla başladı.  Florya Uğur Koleji Yaz Kampı’mız da tüm coşkusu ve heyecanıyla devam ediyor. Florya Uğur Kolejinde  4, 5 ve 6 yaş grubundaki öğrencilerimizin katıldığı UK Summer Camp’ımı 18 Eylül’e kadar da devam edecek” diye konuştu.

“PANDEMİ ACİL EKİBİ” VE “BİLİM KURULU” KURULDU

Florya Uğur Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Koçak, “Sağlık Bakanlığı’mızın ve Milli eğitim Bakanlığı’mızın aldığı kararlar ve bilimsel gelişmeler doğrultusunda gerekli güncellemeleri yaptık ve dinamik bir plan oluşturduk. Öğrencilerimizin, çalışanlarımızın ve ailelerimizin sağlığına katkı sağlamak ve korumak amacıyla sağlıklı ve güvenli bir eğitim ve çalışma ortamı tesis ettik. Bu sürecin takibini ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla bir “Pandemi Acil Durum Ekibi” kurduk. Tüm iletişim faaliyetleri ve bilgilendirme düzenli olarak bu ekip tarafından yapılıyor. Bu süreçteki tüm faaliyetler İl ve ilçe Sağlık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi ile sıkı bir işbirliği ve eşgüdüm içinde yürütülüyor” dedi.

Florya Uğur Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Koçak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yönetim Kurulumuz, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrenciler ve aileleri sürekli ile aktif iletişim halindeler. Milli Eğitim Bakanlığımızın öngördüğü tüm eğitim öğretim şartlarına ve pandemi sürecinin gidişatına göre belirlenecek eğitim modeli senaryolarına uygun “Dijital Eğitim ve Öğrenme Planlamamız” ve de aynı zamanda “Yeni Düzen Öğrenme Müfredatımız” hazırlandı.  Okulumuzda bir “Bilim Kurulu” da oluşturduk.  Düzenli aralıklarla bir araya gelerek güncel verilerle süreci takip ediyor, almamız gereken yeni önlemler var ise hızlıca karar verip organize oluyoruz. Öğretmenlerimiz tüm bu çalışmaların yanı sıra öğrencilerimizde pandemi sürecinden kaynaklanabilecek her türlü psikolojik soruna destek sağlayacak etkinlik ve aktivitelerle müfredatımızı renklendirdik. Tüm koşullarda günün önemli bölümünde “Evde kal” çağrısına uyarak hayatımızı sürdürüyoruz ve “Önceliğimiz sağlığımız” diyoruz, dijital desteğimiz ile veli ve öğrencilerimizle her dakika birlikte eğitim sürecimizi sürdürebiliyoruz”

Hibya Haber Ajansı

Okunma