FMV Erenköy Işık Ortaokulu Lego Robotik Takımı’na birincilik ödülü

İstanbul Yerel Turnuvasında şampiyonluk ödülünü alan FMV Erenköy Işık Ortaokulu Lego Robotik Takımı, tasarladığı robot ile İzmir’de düzenlenen ve 22 ilden 62 takımın yer aldığı FLL / Bilim Kahramanları Buluşuyor 15. Sezon Ulusal Turnuvası’nda da Robot Performans Birincilik Ödülü’nü kazandı. Takım, yarışmadaki performansıyla tüm sezonun en yüksek puanına sahip oldu.

FMV Erenköy Işık Ortaokulu, Lübnan'da ülkemizi temsil ediyor

 

İstanbul Yerel Turnuvasında şampiyonluk ödülünü alan FMV Erenköy Işık Ortaokulu Lego Robotik Takımı, tasarlanan robot ile İzmir'de bulunan ve 22 yaşında 62 takımın yeri yerleştirildi FLL / Bilim Kahramanları Buluşuyor 15. Sezon Ulusal Turnuvası'nda da Robot Performans Birincilik Ödülü'nü kazandı. Takım, yarışmadaki performansıyla tüm sezonun en yüksek puanına sahip oldu.

 

Birinci  Lego Ligi Bilim Kahramanları,, 9 - 16 yaş arası çocuk ve gençlerin topluma duyarlı bilim insanı ve mühendislerinin görüldüğü yerlerden birini, dünyanın 80 ülkeden 25.000'in üzerinde bulunduğu takımın katında First Lego Ligi'nin (FLL) ismi, bilimsel içerikli uluslararası turnuvanın . Bilim Kahramanları Derneği, 15. sezonu geçen, global temanın “Orbit - Uzay Serüveni” nde yer aldığı, 4'ü İstanbul'da olmak üzere 5 farklı şehirde yerel turnuvaya Türkiye'den 574 okul takımı oldu. Bu turnuvada sezonun en yüksek puanlarında birinci olan FMV Erenköy Işık Ortaokulu Lego Robotik Takımı, 14-16 Haziran tarihlerinde Lübnan'da düzenlenecek olan olan 'Açık Şampiyona Turnuvası'nda ülkemizi düzenliyoruz.

Kaynak H&K Strategies

357
Okunma