COVID-19’a karşı Düşyeri ve Bahçeşehir Koleji İşbirliği

Türkiye’nin ilk dijital çocuk ve öğrence televizyonu Düşyeri tarafından hazırlanan Koronavirüs salgınına yönelik bilgilendirici videolar etkilerini göstermeye devam ediyor.

Türkiye’nin ilk dijital çocuk ve öğrence televizyonu Düşyeri tarafından hazırlanan Koronavirüs salgınına yönelik bilgilendirici videolar etkilerini göstermeye devam ediyor. Pepee ve Şuşu çizgi karakterleri ile koronavirüs konusunda çocukları bilgilendirme amacını taşıyan videolar, Düşyeri ve Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Koleji’nin işbirliği ile şimdi çok daha geniş bir kitleye ulaşacak. Hazırlanan videolarda Düşyeri TV’nin en sevilen karakteri Pepee, çocuklarımızın salgın ile ilgili merak ettikleri her şeyi Şuşu karakterine sorarak öğreniyor. Videolarda Koronavirüs’ün ne olduğuyla ilgili sorularla başlayıp, virüs kelimesinin ne olduğundan nasıl yayıldığına kadar ardı ardına sorular soran Pepee’ye en doğru ve anlaşılır cevaplar Şuşu tarafından veriliyor.


Bahçeşehir Koleji ile kapsamlı işbirliği

Koronavirüs salgını nedeniyle evde kalmak zorunda olan çocuklarımızın psikolojisi düşünülerek durumu en doğru ve net bir şekilde anlatan özel içerikler, yeni bir işbirliği kapsamında Bahçeşehir Koleji tarafından da çocuklar ve velileri bilinçlendirmek amacıyla okul öncesi ve ilkokul öğrencileriyle paylaşılacak. Bir yandan özel videolar öğrenci ve velilerle paylaşılacakken ayrıca Düşyeri karakterlerinden oluşan diğer video içeriklerine de erişim sağlanacak. Bahçeşehir Koleji öğrenci ve velileri buna ilave olarak hem Düşyeri Kitap tarafından hazırlanan kitap serilerine özel imkanlarla sahip olabilecekler hem de Düşyeri Video Kitap içeriklerine de erişecekler.


Koronavirüs hakkında bilgilendirici içeriklere sahip özel Pepee videoları tüm çocuklar tarafından izlenebiliyor. Pepee’nin Koronavirüs ile ilgili bölümlerine, dusyeri.tv web adresinin yanı sıra akıllı telefon veya tablete indirilecek Düşyeri uygulamasından ulaşılabiliyor.


Hibya Haber Ajansı

2.8b
Okunma