Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-09-23 16:48:08

CMG Başkanı Shen'den dopinge "sıfır tolerans" çağrısı

Çin Medya Grubu (CMG) Başkanı Shen Haixiong, Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) Başkanı Witold Banka ile yaptığı görüşmede, dopinge tolerans gösterilmemesi gerektiğini vurguladı.

CMG Başkanı Shen Haixiong, 19. Asya Oyunları’nın açılışına katılmak üzere Çin’e gelen WADA Başkanı Witold Banka ile bugün Hangzhou kentinde bir araya geldi.

Görüşmede, Hangzhou Asya Oyunları’ndaki müsabakaların yayınları, 2024 Paris Yaz Olimpiyat Oyunları ve dopingle mücadeleyle ilgili tanıtım ve eğitim faaliyetleri gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu.

Shen Haixiong, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in dopingle mücadele çalışmalarına büyük önem verdiğini hatırlatarak, Xi’nin madalyaların ahlaklı şekilde kazanılması gerekliliğini vurguladığının altını çizdi.

Shen, dopinge “sıfır tolerans”la yaklaşılması gerektiğini dile getirdi.

Shen Haixiong, CMG’nin, medya platformlarını kullanarak WADA ile birlikte ilgili tanıtım ve eğitim çalışmalarını hızlandırmaya hazır olduğunu belirtti.

WADA Başkanı Witold Banka, görüşmede CMG’nin Beijing Kış Olimpiyat Oyunları ve Hangzhou Asya Oyunları’na dair yayın faaliyetlerinin ve izlediği profesyonelliğin kendisinde derin bir izlenim bıraktığını kaydetti.

Banka, CMG ile eşgüdümü sıkılaştırarak dopingle mücadele alanındaki temasları ve tanıtım çalışmalarını artırmayı dilediklerini ifade etti.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 egitim-ogretim.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.