Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-09-23 16:27:38

Çin Ulusal Yeni Sanayileşmeyi İlerletme Konferansı düzenlendi

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping tarafından verilen talimatta, yeni tip sanayileşmenin oluşturulmasının yeni dönemde Çin tarzı modernleşme, güçlü bir devlet inşası ve ulusal yeniden canlanmayı gerçekleştirmek için kritik bir görev olduğunu kaydedildi.

Yeni tip sanayileşmeyi ilerletmenin sistematik bir proje olduğuna işaret eden Xi Jinping, parti komitesinin birleşik liderliğin öncülüğünde,  uygulamadan hükümetin sorumlu olduğu, işletmelerin ana rolü oynadığı ve toplumun geniş ölçüde katıldığı bir çalışma modelinin hayata geçirilmesi, yeni tip sanayileşmeyi ilerletmek için güçlerin birleştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Çin Ulusal Yeni Sanayileşmeyi İlerletme Konferansı dün başkent Beijing’de başladı.

Çin Başbakanı Li Qiang, konferansta yaptığı konuşmada, çağın taleplerine ve değişikliklere ayak uydurulması, sanayi ve tedarik zincirlerinin dayanıklılık ve güvenlik düzeyinin artırılması, endüstriyel inovasyon kabiliyetinin geliştirilmesi, dijital teknoloji ile reel ekonominin entegre edilmesi ve sanayinin çevre dostu şekilde gelişmesinin ilerletilmesi gerektiğini ifade etti.

Başbakan Li Qiang, reformun derinleştirilmesi, dışa açılmanın genişletilmesi ve çeşitli işletme türlerinin tamamlayıcı avantajlarının ortaya çıkarılması gerektiğini de vurguladı.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2023 egitim-ogretim.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.