Asya borsaları karışık kapandıAsya borsaları, ticaret savaşları kapsamında tansiyonu yükselten açıklamalar ve tahvil faizlerindeki gelişmelerin etkisiyle dalgalandıktan sonra karışık kapanış gerçekleştirdi.


Asya borsaları, ticaret savaşları kapsamında tansiyonu yükselten açıklamalar ve tahvil faizlerindeki gelişmelerin etkisiyle dalgalandıktan sonra karışık kapanış gerçekleştirdi.

ABD Başkanı Trump, Çin'le olası bir ticaret anlaşmasının ABD'nin şartlarına göre yapılması gerektiğine ilişkin açıklamasının yanı sıra, Çinli yetkililerin ABD'nin haksız ek yüzde 10 vegi uygulamasının cevapsız bırakılmaması yönündei açıklamaları tedirginliği artırırken; Japonya'nın 10 yıllık tahvil faizi getirisinin yüzde 0.25 ile son üç yılın en düşük seviyesini görmesi küresel resesyon endişelerini artırdı.

Tokyo Nikkei endeksi yüzde 0.07 kayıpla 20,389.34 puandan, Şanghay bileşik endeksi yüzde 0.72 artışla 2,835.96 puandan, Hong Kong Hangseng endeksi ise yüzde 0.73 artışla 25,682.64 puandan günü tamamladı.HİBYA Haber Ajansı
251
Okunma