Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-09-23 12:11:30

ABD'de bir Türk silah devi: Sarsılmaz, Kansas'ta yükseliyor

SAR 9 Compact X ile ABD’de “Yılın En İyi Tabancası” ödülü alan Sarsılmaz, 2023 TRIGGRCON Firearms fuarında silah sanayi devleri arasındaki yerini aldı. 22 Eylül’de (dün) Kansas’ta başlayan fuarın, 24 Eylül’de gerçekleştirilecek olan “atış etkinliğinde”, Sarsılmaz’ı ABD Ulusal Atıcılık Şampiyonu ve aynı zamanda “SAR Savunma” takımı üyesi, 18 yaşındaki Reene Ench temsil edecek. Dünyanın en büyük sivil silah pazarı olan ABD, silah sanayi sektörü için büyük önem taşıyor. 

Sarsılmaz, 22 Eylül’de (dün) başlayan ve pazar günü sona erecek olan ve ABD/Kansas’ta düzenlenen TRIGGRCON ateşli silahlar fuarına iddialı başladı. Etkinliğin ilk iki gününde Sarsılmaz ürünlerinin sergilenmesinin ardından katılımcılar, etkinliğin son gününde Sarsılmaz’ın silahları ve gerçek mermiler ile atış deneyimi yaşayabilecekler.

Midwest'in (Orta Batının) halka açık en büyük silah fuarı

143 yıllık tecrübesiyle Türkiye'nin ve Avrupa’nın en büyük silah üreticilerinden birisi olan Sarsılmaz, ateşli silah sektörüne yön vermesi ile bilinen TRIGGRCON fuarı kapsamında en yeni ürünlerini tanıtıyor. Sarsılmaz ABD Satış Başkan Yardımcısı Jacob Phair, "Bu harika etkinliği sabırsızlıkla bekliyorduk, TRIGGRCON, Midwest'in halka açık en büyük silah fuarıdır. Sarsılmaz yeni ve yenilikçi ürün serisini tanıtmak için bu fuarda hazır." dedi.

Bir askeri birliğin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek ürün yelpazesi

Fuarda bireysel kullanıcılara yönelik silahlarıyla tüketicilerin ve sektöre yön veren kanaat önderlerinin karşısına çıkan Sarsılmaz, her zaman olduğu gibi uluslararası arenada adından bir kez daha söz ettirmeyi başardı. Bir askeri birliğin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek ürün yelpazesine sahip olan Sarsılmaz; fuarın son gününde ABD’li bireysel kullanıcıların büyük ilgisini çeken ürünleriyle atış deneyimi de yaşatacak.

Sarsılmaz’ın şampiyon atıcıları

Fuarın son gününde düzenlenecek olan atış şampiyonası ise ABD’de ilgiyle takip edilen bir etkinlik olma özelliğini taşıyor. Fuarın bu bölümüne Sarsılmaz adına 18 yaşındaki Renee Ench ve emekli SWAT mensubu Tony Sentmanat katılacak. Ench; 5 kez FL SASP şampiyonluğu, 4 kez Ulusal SASP’ta gümüş madalya ve 2023 Optik Tabanca Ulusal SASP Şampiyonluğu elde etmiş genç bir sporcu. Ench’in 2023 Optik Tabanca Ulusal SASP Şampiyonluğu’nu elde ederken kullandığı ateşli silahlar arasında Sarsılmaz K12 Sport ve SAR9 Sport Gen3 yer alıyor. 22 yılı aşkın deniz piyadesi olarak görev yapmış emekli SWAT mensubu Tony Sentmanat ise karma dövüş sanatları alanındaki deneyimlerinin yanı sıra 20 yıldan uzun bir süredir ateşli silahlar eğitmenliği de yapıyor.

Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 egitim-ogretim.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.