Sizin için tasarlandı: Dyson, sağlıklı yaşam odaklı üç yeni ürününü tanıttı

Dyson V11™ kablosuz süpürge, Dyson Pure Hot+Cool™ hava temizleyici ve Dyson Airwrap™ saç şekillendirici ürünlerinin tanıtıldığı lansmanda Dyson’ın Türkiye’deki operasyonlarının başladığı da duyuruldu.

  • Dyson V11™ kablosuz süpürge, zemini algılayan algoritması ve sunduğu akıllı ev teknolojisiyle yaşam alanlarını temiz tutarken, sağlıklı yaşamı evlere taşıyor.
  • Dyson Pure Hot+Cool™ hava temizleyici, iç mekandaki havayı temizleyerek evlerdeki havanın kalitesini artırıyor.
  • Dyson Airwrap™ saç şekillendirici; kuaföre gitmeye gerek kalmadan saçta hacimli bukleler ve doğal dalgalar yaratırken, saçları ısı hasarına karşı koruyor.

 

[Nisan 16, 2019 – İstanbulDyson, son teknolojiye sahip üç yeni ürününü Türkiye pazarına sundu. 1995 yılından beri pazarda var olan şirket, geleceğin teknolojisini Türk tüketicilerle buluşturmak amacıyla 2018 sonu itibariyle kendi Dyson Türkiye ofisini kurarak ülkedeki operasyonlarını genişletti.

 

En yeni ürünlerin tanıtımı, Dyson Floor Care ve Robotik Başkan Yardımcısı John Churchill tarafından yapıldı.

 

Churchill, “Türkiye’deki operasyonlarımızı genişletmek ve geleceğin teknolojisini Türk tüketicilerle buluşturmak bizim için çok heyecan verici. Türkiye, potansiyeli çok yüksek ve Dyson için oldukça önemli bir pazar” dedi.

 

1991 yılındaki kuruluşundan itibaren Dyson, geleceğin sorunlarını tespit etme ve bu sorunlara yönelik çözümler geliştirme konusuna odaklandı. Dyson, tasarladığı yenilikçi ürünler ile geleceğin teknolojisini tüketicilere ulaştırma konusunda sektöre her zaman öncülük etti.

 

Dyson mühendisleri, evleri ve iç mekanlardaki havayı daha temiz tutmaya yarayan akıllı ev teknolojileri ile aşırı ısının verdiği zarardan koruyarak stil sahibi saçlara sahip olmaya imkan veren kişisel bakım teknolojileri geliştiriyorlar; hava, toz, alerjen, bakteri ve havadan gelen mikroplar gibi sağlığı etkileyen unsurlar üzerinde çalışıyorlar.

 

Dyson Airwrap™ saç şekillendirici

Dyson Pure Hot+Cool™ hava temizleyici

Dyson V11 ™ kablosuz süpürge

Teknolojisiyle saçları aşırı ısı hasarına karşı koruyor; bukle, dalga ve düzleştirme yoluyla saçı şekillendiriyor.

Alerjen ve zararlı maddeleri tespit ediyor ve 0,1 mikron kadar küçük olan zararlı partiküllerin %99,95’ini hapsediyor.

Sağlıklı bir yaşam alanı için toz, alerjenler ve bakteriler başta olmak üzere partikülleri ortadan kaldırıyor; güç ve çalıştırma süresini akıllı bir şekilde optimize ediyor.

     

 

Ev bakım teknolojisinin geleceği, ‘iç mekan hava kirliliğinine’ çözüm buluyor

Türkiye’de yaşayan en az 60 milyon insan [1] (TMMOB, 2019) kirli hava soluyor. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre kirli havada bulunan partiküller; inme, akciğer kanseri ve kalp hastalığı gibi hastalıklar nedeniyle gerçekleşen ölümlerin üçte birine sebep olabiliyor.

 

Hayatımızın yüzde 93’ü kapalı mekanlarda geçiyor. Bu nedenle iç mekan hava kalitesi de, dışarıdaki hava kalitesi kadar büyük önem taşıyor. (Koydemir, 2013). Mikroskobik parçacıklar insan gözüyle görülemediği ancak ciğerlerimize nüfuz edebildiği için iç mekandaki hava kirliliğini tespit etmek her zaman daha zor oluyor.

 

Dünya Sağlık Örgütü’nün 2018 yılında yaptığı araştırma sonucuna göre dünyada her 10 kişiden 9’u kirli hava soluyor (World Health Organization, 2018). Çocuklar ve yaşlılar gibi zayıf bağışıklık sistemine sahip olanlarsa daha yüksek risk altında olduğundan, iç mekan hava kalitesini korumak ve havayı temiz tutmak daha büyük önem taşıyor.

 

Dyson V11™ kablosuz süpürge; toz, alerjen ve bakterileri yok ederken Dyson Pure Hot+Cool™ hava temizleyici de alerjen ve zararlı maddeleri tespit ederek 0.1 mikron küçüklüğündeki zararlı partiküllerin yüzde 99.95’ini hapsediyor. Böylelikle en çok vakit geçirdiğimiz evlerimiz, ofislerimiz ve sınıflarımız fiziksel ve zihinsel sağlığın ilk adımı olan temiz havaya kavuşuyor.

 

 

Dyson V11™ kablosuz süpürge güç ve çalıştırma süresini akıllı bir şekilde optimize ediyor

 

 

Dyson V11 ™ kablosuz süpürge; 315 mühendis, 32.500’den fazla prototip ve on yıldan uzun süren geliştirme çalışmalarının sonucunda tasarlanan kablosuz süpürge ve dijital motorun bir sonucu olarak ortaya çıktı. Süpürgede bulunan sistem, hücre kapasitesini ölçüyor ve zamanla ne kadar kullanıldığının algoritmasını hafızasına alıyor. Zemin tipini, temizlik modunu ve başlığı hesaplayarak geri kalan çalışma süresini kendisi buluyor.

 

Dyson Floor Care ve Robotik Başkan Yardımcısı John Churchill: “Yapmanız gereken tek şey makineyi çalıştırmak ve temizlemeye başlamak. Dyson V11, kullanıldıkça öğreniyor ve gerekli ayarlamaları kendi yapıyor. Bu sayede sizin ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.” diyerek ürünü anlatıyor.

 

 

Dyson Pure Hot+Cool™ hava temizleyici

Yeni Dyson Pure Hot+Cool™ hava temizleyici, tüm yıl boyunca evlerde kış aylarında hızlı ve eşit sıcaklıkta ısıtma, yaz aylarındaysa güçlü ve özel soğutma sağlıyor. Ürün, kışın uzun süreli ısı dağılımı ve yazın serin hava akışı için, Air Multiplier™ teknolojisi ve termostat ısı kontrolünü kullanarak otomatik olarak odayı hedef sıcaklıkta tutuyor. Temizlenen havanın yayılımı için güçlü bir hava akışı yaratıyor.

 

Dyson Airwrap™ saç şekillendirici

 

Saç bakım teknolojisinin geleceği, saçı fazla ısıya maruz bırakmadan yalnızca hava kullanarak şekillendirmek...

 

 

Dyson’ın sorunlara çözüm bulma odaklı mühendisleri, başkalarının göz ardı ettiği sorunları çözmek için sürekli olarak yeni yollar arıyor. Mühendis ekibi, en son teknoloji üzerine çalışıyor ve düzeltilebilecek alanlara yöneliyor. Dyson mühendislerinin saç bakımı konusundaki çalışmaları; geliştirmesi gereken noktaların başa çıkılamayan hava akışından kaynaklanan dolanma ve yüksek ısı hasarı olduğunu ortaya koyuyor. Araştırmalara göre kadınlar hacim ve canlı saçlara sahip olmak, saçlarının kırılmasını ve güçsüzleşmesini önlemek istiyor.

 

Dyson mühendisleri; yoğun ısı hasarına çözüm bulabilmek için Coanda etkisi adı verilen bir aerodinamik olguyu kullanarak havayı ısı ile birleştiriyor ve kadınlara saçlarını yüksek ısı zararından koruyarak şekillendirme imkanı sağlayan Dyson Airwrap i sunuyor.

 

Kurumun uzman ekipleri tarafından yaratılan dijital motur V9, Dyson Airwrap saç şekillendiricinin çalışmasını sağlıyor. Dyson’ın benzersiz şekillendirici başlıklarıyla birleşince bu motor, Dyson Airwrap saç şekillendiricinin saçları yüksek sıcaklığa ihtiyaç duymadan, sadece hava ile şekillendirmesine olanak sağlıyor.

 

Dyson’ın bu eşsiz ürününün şekillendirme aparatları aşırı ısı kullanmadan saçın sağlıklı görünümünü koruyarak ve aynı zamanda ıslak saçta da kullanılarak saçı kıvırma, dalgalandırma ve düzleştirme özelliğine sahip.

 

Dyson Hakkında

  • Dyson, mühendislik ve test faaliyetlerini Malezya, Singapur, Filipin ve Birleşik Karallık’ta yürüten küresel bir teknoloji şirketidir. Dyson’ın, üretim ve operasyonlarını da gerçekleştirdiği Güney Doğu Asya’da artan bir oranla birlikte global olarak 5000’den fazla mühendis ve bilim adamının da dahil olduğu 12.000’i aşkın çalışanı bulunuyor.
  • Dyson, sahip olduğu küresel ekip ile katı hal pil hücreleri, yüksek hızlı elektrik motorları, görüntü sistemleri, makine öğrenme teknolojileri ve yapay zeka ile yeni teknolojiler üzerinde çalışıyor.
  • Dyson'ın İngiltere Malmesbury'de bulunan 67 dönümlük kampüsü, Eylül 2017'de açılan Dyson Mühendislik ve Teknoloji Enstitüsü’ne ev sahipliği yapıyor. Dyson, İngiltere'deki mühendis azlığının üstesinden gelmek için yüksek öğrenime 31 milyon poundluk yatırım yaptı. Ücretsiz olarak verilen dört yıllık lisans programının birinci ve ikinci yıllarında mühendislik temelleri eğitimi sunuluyor. Eğitimin üçüncü ve dördüncü yıllarında elektronik ve makine mühendisliği eğitimlerinin yanında Dyson’da çalışan mühendisler ve bilim adamlarıyla beraber gerçek ürünler üzerinde öğrencilere ücretli bir işte çalışma fırsatı sağlanıyor.
  • 2017 yılının Eylül ayında Dyson, geçtiğimiz üç yıl boyunca akülü elektrikli araç üretimi üzerinde çalıştığını açıkladı. 2021'de piyasaya sürülmesi planlanan bu aracın geliştirilmesine şirket 2 milyar poundluk bir yatırım yapacağını açıkladı. Proje, Dyson'ın katı hal pilleri, motorlar, görüntü sistemleri, robotik, HVAC ve aerodinamik konusundaki uzmanlığını temel alıyor.

Kaynak WeberShandWick

591
Okunma