“Mandacılara, Himayecilere, İşbirlikçilere, Vatan Hainlerine Geçit Yok!

Bugünü anlamak için geçmişe, bağımsızlık ruhuna dönüp Atatürk'ün işgal altındaki Anadolu'nun tam bağımsızlığını kazanması ve bu zaferi Cumhuriyetle taçlandırmasına bakmak

Bugünü anlamak için geçmişe, bağımsızlık ruhuna dönüp Atatürk'ün işgal altındaki Anadolu'nun tam bağımsızlığını kazanması ve bu zaferi Cumhuriyetle taçlandırmasına bakmak yeterli olacaktır. Vatan sevgisi ve kurtuluşa olan inançla işgalcilere, işgalcilere destek veren manda ve himayecilere, vatanı satan işbirlikçilere geçit vermeyen Atatürk'ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.

19 Mayıs 1919 her türlü zorluğa rağmen vazgeçmemenin, inancın, kararlılığın, tam bağımsız bir ülke sevdasının adıdır. Aziz Türk milletimizi tam bağımsız bir cumhuriyete kavuşturan uzun ve zorlu mücadelenin başlangıcı 19 Mayıs 1919 olmuştur. Bir milletin uyanış destanı ve dünyanın dört bir yanındaki halklara örnek olan bu mücadelenin başarısı; her köşesi işgal altında olan vatanımızda, yoksul bırakılmış halkımızın Mustafa Kemal Atatürk'e sarsılmaz inancının ve bağlılığının eseridir.

Kurtuluştan kuruluşa onurla yürüdüğümüz bağımsızlık yolunda, Türkiye Cumhuriyeti'ni Atamızın emanet ettiği gençlerle birlikte geleceğe güvenle taşıyacağız. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, Anadolu'nun isimsiz kahramanlarının aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun."

CHP Basın Birimi

925
Okunma