Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-07-08 18:01:43

İmamoğlu: İyi eğitimle daha güçlü bir ülke, güçlü bir millet olabiliyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2024 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında 500 tam puan alarak birinci olan İBB Başakşehir Akşemsettin Ortaokulu öğrencileri Ecrin Kaptan, Mehmet Arif Yıldız ve Ebrar Nalbant’ı ağırladı. LGS’ye İBB Ders Atölyeleri’nde hazırlanıp, yüzde 1’lik dilime girmeyi başaran 5 öğrenci de Sütlüce’deki İBB İletişim Koordinatörlüğü’nde gerçekleştirilen buluşmada yer aldı.

Yıldız, İmamoğlu ile şu bilgileri paylaştı:

“İBB Akşemsettin Ortaokulu, Başakşehir bölgesinde. Bizim 2006 yılında yapmış olduğumuz bir okul. İlköğretim olarak başlamış, daha sonraki dönem içerisinde de ortaokula evrilmiş durumda. Okulumuzun çok enteresan bir özelliği var. 2 bin 600’ü aşkın öğrencisiyle tekli eğitim yapan ender okullarımızdan bir tanesi. 78 dersliği var. Belki de İstanbul rekoru diyebiliriz. Aynı zamanda da İstanbul şampiyonlarını sürekli çıkartan bir okulumuz. Aynı anda üç şampiyon çıkardılar. Ecrin, Mehmet ve Ebrar öğrencilerimiz. Bu yıl 1 milyon 38 bin tane öğrencimiz LGS sınavına girdi. Tam puan alan, yani Türkiye birincisi dediğimiz öğrenci sayımız 350 civarında. Üç tanesi de bizim yapmış olduğumuz okulumuzun öğrencileri.”

Ağırladığı tüm başarılı öğrencileri tebrik eden ve onlara başarılar dileyen İmamoğlu da şu ifadeleri kullandı:

“Böyle iyi bir haberini görünce basın kupüründe hem hoşuma gitti hem de kurumumuzun ismini taşıyan okulun bu başarısını kutlamak istedim. İnşallah -tabii siz artık o okulda olmayacaksınız ama- yeni dönemde ziyaret edeceğim. Tabii bütün okullarımızın çok başarılı olmasını diliyoruz. O bakımdan da Ders Atölyeleri’ni geliştirdik. Biraz daha destek alamayan çocuklarımıza farklı semtlerde imkanlar yaratmak konusunda arkadaşlarım yoğun bir çalışma içerisinde.Bu bakımdan iyi eğitim, iyi koşullarda geleceğe hazırlanma, hepimizin de onlara aynı fırsatı verme konusunda sorumluluğumuz var yöneticiler olarak. O zaman daha güçlü bir ülke, güçlü bir millet olabiliyoruz. Biz, eğitimin eksik kaldığı ya da sıkıntıya girdiği ya da eşitliğin sağlanamadığı ortamlarda devreye giren kurumlar olarak hissediyoruz kendimizi. Belediyelerin böyle bir sorumluluğu var. Bu bağlamda işte Ders Atölyeleri’ni onun için açıyoruz. Yaz okullarında ağırlıklı spor eğitimini onun için yapıyoruz.”

Öğrencilerle, hangi okulları seçecekleri yönünde sohbet gerçekleştiren İmamoğlu, LGS birincilerini ve İBB Ders Atölyeleri’nin başarılı gençlerini çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 egitim-ogretim.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.